Ciało

Każda z nas może być wspaniała – kampania M·A·Cnificent

By  | 

Markę M·A·C zna chyba każda z nas. Słynie ona nie tylko ze świetnej jakości kosmetyków ale i odważnych kampanii reklamowych z największymi gwiazdami. Trochę się już przyzwyczaiłyśmy, że to marka, która zawsze zaskakuje. Tym razem jednak zaskoczyła nas… jeszcze bardziej.

Marka M·A·C do najnowszej kampanii zaprosiła… zwykłych ludzi. W mediach społecznościowych ogłosiła konkurs, w którym nagrodą był.. udział w kampanii reklamowej nowej linii kosmetyków do makijażu. Każdy z uczestników miał w 140 znakach wyjaśnić, co czyni go wspaniałym (ang. magnificent). Jedną z uczestniczek była Luzmaria Vargas, która napisała:

Bycie wspaniałą to bycie piękną nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Ponieważ to nie rozmiar czy kolor skóry jest ważny ale to, co masz w sobie. (macnificentme.com)

Luzmaria, zapytana o, jak według niej reprezentowane są w mediach kobiety plus size odpowiedziała: „Czuję się rozczarowana, że kobiety takie jak ja nie są pokazywane w mediach tak często jak bardzo szczupłe dziewczyny. Najgorsze jest to, że wszyscy patrzą na nas i myślą, że za dużo jemy i nie chce nam się ćwiczyć. A to jest trochę bardziej skomplikowane, niż się niektórym wydaje. My musimy nauczyć się akceptować siebie i kochać swoje ciała takie, jakie są. A to trudne w świecie, w którym kobietom mówi się, że piękne równa się bardzo szczupłe.” (pełny wywiad w języku angielskim tutaj)

MACnificent1źródło: macnificentme.com

Luzmaria, która w dzieciństwie była wyśmiewana z powodu swojej wagi, została jedną z sześciorga zwycięzców i… pojawiła się na billboardach na całym świecie.

MACnificentźródło: macnificentme.com

Kampania M·A·C jest świetnym przykładem tego, jak można wykorzystać siłę mediów społecznościowych do zrobienia czegoś ważnego. M·A·C pokazuje  zwykłych, zupełnie przeciętnych ludzi tak, jak pokazuje się największe gwiazdy.

I nagle okazuje się, że dziewczyna plus size z małego amerykańskiego miasteczka może być świetną modelką. Aż chce się zapytać,  po co nam w takim razie gwiazdy? ;)

MACnificent2źródło: macnificentme.com

MACnificent3źródło: macnificentme.com

Kolekcja M·A·Cnificent limitowana edycja kolorówek w pięknych jesiennych kolorach. Składają się na nie m.in. cienie do powiek,  róże do policzków i pomadki.

MACNIFICIENT-COLLECTION-MAKEUP-

MACNIFICIENT-ME-COLLECTION-2

maccosmetics.com

Obejrzyjcie historię Luzmarii i pamiętajcie: WSZYSTKO JEST MOŻLIWE.

 

You must be logged in to post a comment Login