Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 579

WYWIADY

Kobiety, które zmieniają reguły gry – wywiad z Gracją z Super Size XL

By  | 

„Jesteśmy piękne, bo jesteśmy sobą”. Gracja Błaszczyk jest blogerką i modelką, ale przede wszystkim kobietą, która zmienia reguły gry w świecie, w którym zaledwie kilka procent z nas mieści się w obowiązującym kanonie piękna w rozmiarze S.

Kim są kobiety, które przekraczają granice, mają odwagę być sobą i inspirują inne kobiety do tego, żeby nie bały się cieszyć się życiem w rozmiarze plus? Od dzisiaj będziemy rozmawiać z nimi o tym, jak to jest zmieniać reguły gry w świecie, w którym coraz więcej kobiet nie akceptuje swojego ciała.

 

Ponad trzy lata temu założyłaś bloga super-size-xl.blogspot.com, który dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. Czy dzisiaj czujesz się bardziej pewna siebie niż trzy kiedyś?

Zdjęcie dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Zdjęcie dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Gracja: Od zawsze należałam do osób mocno stąpających po ziemi i znających swoją wartość. To właśnie dlatego, że czułam się pewna siebie zdecydowałam się na pokazanie tego w sieci (inaczej sobie tego nie wyobrażam). Także odpowiadając na pytanie – nie, dziś nie czuję się bardziej pewna siebie :) Czuję się tak samo, jeśli chodzi o moją pewność siebie, ale zmieniło się kilka innych rzeczy. Jedną z nich jest moja misja niesienia pomocy innym kobietom.

 

Byłaś modelką podczas pokazu bielizny Panache. Na blogu napisałaś potem takie zdanie: „Jesteśmy piękne, bo jesteśmy sobą”. Co to dla Ciebie znaczy?

Gracja: Teraz mocno zauważalna jest moda na bycie fit, na ciągłe dążenie do ideału (czytaj do rozmiaru S). Każdy stara się być jak najbardziej idealny, a ideały przecież nie istnieją… Według mnie w takiej pogoni zawsze znajdujemy się o krok za kimś lub za czymś, więc nigdy nie odczujemy stanu, w którym stwierdzimy „o tak, teraz już jest idealnie”.

Goniąc „ideały” zawsze będziemy z tyłu! Ja, moje koleżanki z agencji, które razem ze mną szły w pokazie, wszystkie jesteśmy sobą, mamy wady, mamy niedoskonałości, ale akceptujemy to i dajemy innym prawdziwe siebie.

Okazuje się, że nawet po tylu latach blogowania, odbiorcy to kupują, lubią szczerość i prawdziwość, lubią Grackę właśnie taką.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Zdjęcia dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Czy czujesz się piękna?

Gracja: Tak czuję się piękna i nie chodzi tu tylko o odbicie w lustrze, które widzę codziennie :) Na to, że czuję się piękna składa się wiele rzeczy: to, że kocham, że jestem kochana, że mam dobre serce dla zwierząt, że dbam o siebie i o innych. Piękną osobę w sobie też trzeba dostrzec i można zacząć choćby od odbicia w lustrze :)

Co powiedziałabyś kobietom, które nie akceptują swojego ciała?

Zdjęcie dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Zdjęcie dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Gracja: To temat rzeka, bo kij ma zawsze dwa końce. Z jednej strony, jeśli mówimy o osobie która ma tak wielką otyłość, że przeszkadza jej w życiu codziennym i zagraża jej zdrowiu to nie ma opcji, żebym poklepała ją po plecach i mówiła „jest super, akceptuj siebie”. Nie, nie i jeszcze raz nie. Jeśli czujesz się źle ze sobą i wiesz dlaczego tak jest, jaka jest tego przyczyna po prostu to zmień! Nie ma rzeczy niemożliwych.

Z drugiej strony piszą do mnie dziewczyny i kobiety, które wizualnie są śliczne, które według mnie, swoich rodzin i partnerów mają piękne ciała a one nie potrafią w to uwierzyć. Wtedy staram się zawsze odpisać takiej osobie, co ja myślę na ten temat. Staram się doradzić.

Przede wszystkim chciałabym, aby takie osoby zrozumiały, że życie jest tak kruche, nie wiemy kiedy nastąpi jego koniec, więc szkoda marnować czas na zamykanie się w domu. Świat jest tak cudowny, daje nam tyle możliwości, trzeba z tego korzystać, trzeba żyć!

Nie ma osoby, która stojąc przed lustrem, nie znalazłaby w sobie choćby jednej pozytywnej rzeczy, no nie wierzę w to!

Więc na sam początek skup się na tej jednej rzeczy, którą w sobie lubisz, podkreślaj ją i pokazuj, w końcu to Twoja dobra cecha. Małymi krokami, zaczynając od tej jednej rzeczy, przechodzimy do następnych i następnych.

O takich rzeczach mówię też w swoich filmach na YouTube.

 

Jeśli poświęcisz sobie czas, zadbasz o siebie, swoje ciało, swoje wnętrze z pewnością poczujesz się lepiej, ale nic nie przychodzi od tak, wszystko wymaga pracy.

Zdjęcie dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Zdjęcie dzięki uprzejmości SuperSizeXL

Dziękuję Ci za rozmowę.

Kasia Cena-Pietrak

 


„Kobiety, które zmieniają reguły gry” to cykl wywiadów z kobietami, które wnoszą zupełnie nową jakość do branży plus size: blogerkami, właścicielkami marek odzieżowych, aktywistkami i influencerkami. Kobietami, które przekraczają granice, mają odwagę być sobą i inspirują inne kobiety do tego, żeby nie bały się cieszyć się życiem w rozmiarze plus.

1 Comment

  1. Małgorzata Andrejczyk

    30 października 2015 at 16:57

    Urodziłam piątkę dzieci pozegnalam rozmiary MLS cieszę się że można przy byciu sobą cieszyć się ,że inne myślą podobnie. Dziękuję, że jesteście!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *