FELIETONY

Kogo szokuje ciało w rozmiarze plus? Czyli kilka słów o najnowszej kampanii Lane Bryant.

By  | 

Markę Lane Bryant zna chyba każda dziewczyna plus size na tej planecie. Ta popularna sieciówka słynie z niezwykłych reklam pokazujących kobiety o różnych figurach, ze szczególnym uwzględnieniem tych, noszących rozmiar plus. Po świetnych kampaniach #ImNoAngel i #PlusIsEqual przyszła pora na #ThisBody.

W kampanii #ThisBody (#To ciało) największe gwiazdy modelingu plus size m.in. Ashley Graham, Tara Lynn, Denise Bidot i Precious Lee pokazują, kiedy czują się najpiękniejsze. Pięknym ujęciom towarzyszy hasło: „To ciało jest stworzone do…”. I tak widzimy Tarę karmiacą piersią niemowle, Ashley ćwiczącą boks i Denise Bidot praktykującą jogę.

Ciała modelek są pokazane bardzo wyraźnie, widać fałdki, wystające brzuchy, naturalne piersi i pełne uda. Ale widać też, a może przede wszystkim, piękne i pewne siebie kobiety, do których te ciała należą. Film promujący kampanię jest wysmakowany, czarno-biały i przez to bardzo subtelny.

Ten film powinny obowiązkowo oglądać wszystkie uczennice gimnazjów i szkół średnich, studentki, młode matki i trochę starsze matki, singielki a nawet babcie. Ale też powinni go zobaczyć młodzi chłopcy i trochę starsi chłopcy i dorośli mężczyźni oraz ojcowie i dziadkowie. Jednym słowem: KAŻDY powinien ten film zobaczyć i wziąć sobie do serca.

Dlaczego?

Ponieważ ten krótki, czarno-biały film pokazuje, że ciało jest piękne. Bez względu na rozmiar, kształt i wiek. Że kobieta w rozmiarze plus może być zdrowa i wysportowana, że może wyglądać luksusowo i „glamour”, że może kusić i uwodzić (TAK, nawet mimo fałdek na brzuchu i dużej pupy). Że piersi służą nie do reklamowania samochodów, piwa, telefonów i kaloryferów, lecz przede wszystkim do karmienia dziecka. Że Ty i ja, i miliony dziewczyn z większym i mniejszym plusem z przodu, zasługujemy na wszystko to, na co zasługują szczupłe dziewczyny z nogami po szyję.

Ciało kobiety jest tu pokazane niezwykle delikatnie, bez podtekstu erotycznego, bez retuszu. To jest ciało takie, jakie powinno być: KOCHANE.

Ale.

Mimo całej cudowności tej reklamy, dwie duże amerykańskie stacje telewizyjne nie zgodziły się na jej emisję tłumacząc, że pokazuje ona „zbyt dużo nagości” i może być odebrana jako „nieprzyzwoita”.

hmmmmmmmm…

Zacznijmy od początku. Oto reklama:

Tak, to jest właśnie ta „nieprzyzwoita” reklama, pokazująca  (o zgrozo!) kobiety PLUS SIZE i ich (ubrane w bieliznę!) ciała.

Dla porównania zobaczmy reklamę marki Victoria Secret, pokazującą modelki w…bikini. Tak, dobrze się domyślacie – ta reklama BYŁA emitowana w telewizji:

a więc…

CZY TYLKO MI COŚ TU NIE GRA…?

giphy

 

Zobaczmy, o co tyle hałasu:

12 3 4

 

A zatem, drogie czytelniczki, wygląda na to, że nieprzyzwoite jest tylko ciało w rozmiarze plus. Smutne, prawda?

Co o tym myślicie?

1 Comment

  1. M

    19 marca 2016 at 16:46

    Piękny filmik i żałosne uzasadnienie … Co nie jest ogólnie akceptowane jest przecież niedopuszczalne. Strach przed czymś innym jest podstawą wszelkich fobi i nieuzasadnionej agresji również słownej.

You must be logged in to post a comment Login