Ciało

Nowa gwiazda modelingu plus size! Barbie Ferreira pokazuje ciało w bikini

By  | 

Piękna dziewczyna, ubrana w skąpe różowe bikini wybiera się na plażę. Ma długie włosy, niewielkie piersi, cellulit i wystający brzuch. Kamera wyraźnie pokazuje każdy szczegół i niedoskonałość jej ciała. Dziewczyna śmieje się, odrzuca do tyłu włosy i odchodzi kołysząc biodrami. Wyobrażacie sobie taką reklamę bikini?

Te marzenia właśnie stały się rzeczywistością. Kilka dni temu marka Aerie (młodsza siostra Emerican Eagle Outfitters) pokazała najnowszą kampanię kostiumów kąpielowych. Jej gwiazdą jest Barbie Ferreira – młodziutka modelka, która głośno mówi, że jest dumna ze swoich kształtów – ma 76 cm w talii i 110 cm w biodrach.

Jak można było przypuszczać, pojawienie się modelki plus size reklamującej bikini wywołało burzę w mediach i po raz kolejny rozpoczęło dyskusję o tym, od którego właściwie rozmmiaru zaczyna sie plus size i czy pokazywanie krągłych dziewczyn w mediach nie promuje przypadkiem otyłości. Całość podkręca fakt, że marka Aerie nie retuszuje swoich zdjęć.

fot. zrzut ekranu YouTube/Aerie

fot. zrzut ekranu YouTube/Aerie

Zaledwie 19 -letnia Barbie jest podopieczną prestiżowej agencji Wilhemina i… gwiazdą Instagrama. Nosi rozmiar 44 i głośno sprzeciwia się retuszowaniu zdjęć. Mówi o tym, że świat potrzebuje więcej odważnych i pewnych siebie kobiet, które nie przepraszają za to, jak wyglądają ich ciała.

Nie chcę, żeby retuszowano moje zdjęcia. Zależy mi, żeby pokazywać, jak moje ciało wygląda naprawdę a nie jak ktoś wyobraża sobie, że powinno wyglądać. Ludzie są różni i mają różne ciała. Jak to możliwe, że branża mody od tak dawna udaje, że jedyny właściwy rozmiar to 34?

Takie wypowiedzi sprawiły, że Barbie natychmiast została ogłoszona ambasadorką dziewczyn plus size na całym świecie.

fot. zrzut ekranu YouTube/Aerie

fot. zrzut ekranu YouTube/Aerie

Zapytana przez magazyn Elle, z czego najbardziej jest dumna odpowiedziała:

Chcę, żeby moje zdjęcia dotarły do tych dziewczyn, które mają podobną do mnie figurę i jej nienawidzą. Chcę, żeby zobaczyły, że można kochać swoje ciało takie, jakie jest. Żeby zrozumiały, że nie muszą codziennie starać się dopasować do narzuconego nam z góry standardu kobiecego piękna w rozmiarze S.

Zobaczcie, jak młodziutka modelka wygląda w kampanii.

W klipie promującym kolekcję Barbie występuje z innymi dziewczynami, w większości szczuplejszymi od niej. Co ważne, każda z nich jest pokazana w taki sam sposób – to piękne, pewne siebie i szczęśliwe kobiety, które wybierają się na plażę, żeby się dobrze bawić. Kampania #AerieREAL pokazuje kobiety o różnych kształtach, ciała modelek nie zostały poddane żadnemu retuszowi.

thumb_900x0_10

You must be logged in to post a comment Login