Ciało

Sesja zdjęciowa z czytelniczkami – zobaczcie, jak było!

By  | 

To miała być sesja inna niż wszystkie. Z prawdziwymi kobietami, w ubraniach i bieliźnie polskich marek, bez wygładzania i wyszczuplania w fotoszopie. Dzisiaj opowiem Wam, jak to przedsięwzięcie wygladało z mojej perspektywy – właścicielki plsumaga, pomysłodawczyni kampanii, organizatorki sesji i… stylistki:)

Muszę przyznać, że kiedy w połowie listopada ogłosiłyśmy, że szukamy „Dziewczyn +MAG-a” nie miałam pojęcia ile pozytywnych emocji ten projekt wniesie w moje życie. Plusmag miał wtedy zaledwie miesiąc, więc nie wiedziałam, czy znajdzie się choć jedna czytelniczka, która będzie chciała pozować do zdjęć. Zgłosiło się ich ponad 70.

Projekt #JestemPięknaBoJestemSobą miał pokazać, jakie naprawdę są dziewczyny i kobiety plus size w Polsce: jak wyglądają, czym się pasjonują, co w sobie lubią.

Na zdjęciach widzicie „zwyczajne” kobiety w fajnych ubraniach. Najważniejsze podczas sesji było to, żeby czuły się swobodnie. Nie chciałyśmy ich przebierać, ani tym bardziej starać się za wszelką cenę wyszczuplić, wydłużyć i wygładzić. Chciałyśmy pokazać, jakie są naprawdę.

Ta sesja miała zadać kłam wszystkim stereotypom i niesprawiedliwym opiniom na temat dziewczyn i kobiet plus size w Polsce. I dzisiaj myślę, że nam się to udało. Nasze czytelniczki to odważne, pewne siebie, piękne i zadbane kobiety, które mają odwagę być sobą w świecie, który promuje nierealny i dla większości z nas zupełnie nieosiągalny wzorzec piękna. To kobiety, które są dumne z tego, co udało im się osiągnąć i które po prostu lubią siebie.

Dopiero teraz zdałam sobie sprawę z tego, że podczas sesji pracowały same kobiety! Fotografka, wizażystka, stylistka, fryzjerka, brafiterka, druga fotografka… Ba, nawet pies fotografki! Istny babiniec:) Może właśnie dlatego, kiedy już napiłyśmy się wszystkie kawy i kiedy minął pierwszy stres, studio wypełniło się śmiechem i plotkami;)

Było dużo śmiechu, selfie, biegania, przymierzania ubrań, poprawek makijażu i fryzur, zmieniania butów, dobierania biustonoszy i… dobrej zabawy:) Zobaczcie zresztą same:

DSCF5710

Nasze dziewczyny wystąpiły w świetnych ciuchach polskich marek: 20inLove, Biust i Gust, ByLola, Gabriela Visconti, Inna Ty i…

DSCF5242

cudownej bieliźnie od Ewa Michalak <3

DSCF5306

Nie miałyśmy czasu na jedzenie, ale kawa znikała w tempie błyskawicznym:)

DSCF5227

„Podstawowy” zestaw do makijażu naszej wizażystki Darii. Szkoda, że na zdjęciu nie widać walizki kosmetyków, którą ze sobą przywiozła;)

DSCF5198

Milena juz prawie gotowa;)

DSCF5383

Ostatnie szlify i można biec do przymierzalni:) Nasza fryzjerka Basia i nasza modelka Kasia.

DSCF5832

Milena przebierała się w tempie ekspresowym! W końcu, żeby znaleźć stylizację idealną, trzeba się naprzymierzać:)

DSCF5811

Kasia w blasku flesza:)

DSCF5903

Milena pozowała jak zawodowa modelka, co zresztą widać na zdjęciu;)

DSCF5849

Nasz sztab specjalistek (dosłownie) otoczył Karinę opieką.

DSCF5803

Psi asystent musiał osobiście sprawdzić warunki, zanim pozwolił Kasi stanąć przed obiektywem.

DSCF5778

Karina w 5 minut nauczyła się chodzić na 10 cm szpilkach (!)

DSCF5656

Każda z naszych dziewczyn jest inna, ale wszystkie są piękne.

DSCF5644

Wszystkie zdjęcia: Kiki Krzykowska

Czego nauczyła mnie ta sesja?

Że wszystkie ograniczenia i kompleksy mamy w głowie.

Że życie jest krótkie i dlatego powinnyśmy mieć gdzieś to, co inni o nas myślą.

Że naprawdę, niezależnie od rozmiaru, możemy nosić wszystko.

Że możesz się nauczyć chodzić na 10cm szpilkach w 20 minut:)

 

Mam nadzieję, że dla naszych dziewczyn to była fajna przygoda i że będą ją mile wspominać. Bo to właśnie one były w tym projekcie najważniejsze:)

Kasia Cena-Pietrak

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom i partnerom zaangażowanym w ten cudowny, zupełnie wyjątkowy (skromna ja) projekt. Agnieszce Murak, Darii Gosk, Basi Leszczyńskiej i Kiki Krzykowskiej za to, że dały z siebie absolutnie wszystko, żeby nam się udało.

Oraz partnerom, bez których nie udałoby nam sie udowodnić, że STYL NIE MA ROZMIARU:)

partnerzy logo

 

2 Comments

  1. Paulina

    26 stycznia 2016 at 17:43

    Fantastyczne modelki i świetna sesja, zdjęcia są naprawdę piękne! Gratuluję :)

  2. plusmag

    26 stycznia 2016 at 20:58

    Paulina, bardzo dziękuję! To wszystko zasługa dziewczyn:)

You must be logged in to post a comment Login