Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus – Georgia Pratt

By  | 

„Wszystkie powinnyśmy nauczyć się współpracować ze swoimi ciałami, a nie walczyć przeciwko nim.” Od Georgii Pratt każda z nas powinna uczyć się pewności siebie.

Modelka w wielu wywiadach powtarza, że jest przeciwna upiększaniu zdjęć.

Na zdjęciach mój celulit zwykle jest wygładzony, moje rozstępy niewidoczne a skóra ujędrniona. Nie powinno tak być. Powinniśmy pokazywać, jak wygląda PRAWDZIWE ciało. A prawdziwe ciało to zmarszczki, celulit, rozstępy i nierówności.

Georgia zwraca też uwagę na fakt, że modelki plus size są zwykle pokazywane jako seksowne, starsze kobiety. Zupełnie inaczej pokazuje się za to „zwyczajne” modelki, u których wręcz do przesady podkreśla się młodzieńczość i świeżość (nikogo już chyba nie dziwi fakt, że 15-latki reklamują luksusowe kosmetyki i dodatki). I coś w tym jest – ciało w większym rozmiarze trudniej ubrać, dlatego większość modelek plus size pozuje nago lub w bieliźnie. Bardzo rzadko widuje sie je w ubraniach high fashion. „Standardowe” modelki z kolei wręcz przeciwnie.

Jedno jest pewne – Georgia Pratt prezentuje sie świetnie zarówno w ubraniu jak i bez :)

Jakiś czas temu Georgia wzięła udział w projekcie „What’s underneath” (To, co jest pod spodem). Zdejmując z siebie ubranie, opowiadała o swojej drodze do samoakceptacji.

You must be logged in to post a comment Login