Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – Alex LaRosa

By  | 

Jest jedną z nielicznych modelek plus size, które faktycznie są… plus size. Nosi rozmiar 16 (48/50) i głośno krytykuje branżę za to, że do kampanii ubrań w rozmiarze plus zatrudniają modelki w rozmiarze 12. Po latach walki ze swoim ciałem pokochała je tak, jak nigdy wcześniej. Poznajcie Alex LaRosa. 

Trzeba mieć w sobie dużo odwagi, żeby być modelką i… głośno krytykować branżę mody. Alex ma tej odwagi sporo, bo od lat powtarza, że dużo firm oferujących modę plus size nadal do zdjęć wybiera modelki znacznie szczuplejsze niż ich klientki.

 

Najbardziej popularnym rozmiarem wśród modelek plus size jest rozmiar 12 lub 14. A przeciętna Amerykanka nosi rozmiar 14! Modelki plus size często więc reprezentują nie kobiety plus size, ale przeciętne kobiety noszące rozmiar 14.

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z modelingiem?

Ooo, to bardzo ciekawa historia. Uwielbiam zakupy przez internet i któregoś dnia, podczas przeglądania moich ulubionych sklepów on-line nagle zdałam sobie sprawę, że bardziej interesują mnie same modelki niż ubrania, które pokazują:) I wtedy postanowiłam sobie, że ja też spróbuję. Któregoś dnia wysłałam swoje zdjęcia do Torrid a oni do mnie oddzwonili z zaproszeniem na sesję. Potem przez kilka lat byłam freelancerką i w końcu podpisałam kontakt z agencją.

 

 

Niektóre modelki plus nie lubią, kiedy określa się je jako „plus size”. Co Ty o tym sądzisz?

Z czysto praktycznego punktu widzenia, termin „plus size” jest używany przez producentów po to, by podkreślić, że mają w swojej ofercie ubrania w szerokiej rozmiarówce. I tyle. Mi osobiście to określenie jest bardzo bliskie, bo kojarzy mi się ze spełnionymi marzeniami;) Prawda jest jednak taka, że wiele modelek, które określamy mianem plus size, wcale nie są plus size. Ja noszę rozmiar 16 i po prostu jestem duża.

 

Przez całe lata myślałam, że jestem po prostu za duża, żeby czuć się piękna. Czułam, że moje ciało zajmuje tak dużo przestrzeni, że powinnam się go wstydzić. I tak było. Codziennie zadręczałam się negatywnymi myślami, przez 3 lata cierpiałam na zaburzenia odżywiania. A kiedy myślę o sobie teraz… czuję się w swoim ciele tak dobrze, jak nigdy przedtem. Nauczyłam się kochać i doceniać swoje ciało nie ze względu na rozmiar ale dlatego, że jest moje.

 

 

Czy według ciebie modelki plus size rzeczywiście reprezentują kobiety plus size?

Non stop słyszę, że gdybym schudła do rozmiaru 14 miałabym więcej zleceń i zrobiłabym większą karierę. Rozumiem, że firmy wybierają do kampanii takie modelki, które w ich mniemaniu zwiększą sprzedaż ubrań. Ja wierzę, że kobiety plus size zanim zdecydują się na kupno sukienki chcą najpierw zobaczyć, jak ona będzie wyglądała na krągłym ciele podobnym. Jestem nie tylko modelką w rozmiarze 16, ale też klientką noszącą rozmiar 16.

 

 

Jak określiłabyś swój styl?

Jako zdecydowany i odważny! Uwielbiam modę i to, jak wygladam w swoich ubraniach. Znam swoje ciało i wiem, jak podkreślać swoje atuty i nie boję się niczego;) Jeśli zajrzałabyś teraz do mojej szafy zobaczyłabyś wszystkie kolory tęczy:)

 

 


 

wywiad oryginalny: plus-model-mag.com

tłumaczenie: plusmag.pl

1 Comment

  1. Aza

    13 marca 2016 at 17:22

    Raczej nie wyglada na size 16 dalabym jej 20-tke conajmniej ,moja siostra wyglada podobnie a od dawna nie miesci sie w zadne 16 :(.

You must be logged in to post a comment Login