Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – Candice Huffine

By  | 

Candice Huffine jest pierwszą modelką plus size, której zdjęcia znalazły się w kultowym kalendarzu Pirelli. Co jeszcze? Pozowała dla Vogue Italia i Harper’s Bazaar, wystąpiła w reklamie Zanotti a Carine Roitfeld zalicza ją do grona swoich ulubionych modelek. 

Candice swój pierwszy kontakt w modelingu podpisała w wieku 16 lat. Jej kariera nabrała jednak tempa dopiero w roku 2000, kiedy to wzięła udział w kampanii marki odzieżowej Lane Bryant. Już rok później pozowała, wraz z największymi gwiazdami modelingu plus size, do Vogue Italia (i znalazła się na okładce magazynu!). Jak sama mówi:

Okładka Vogue Italia? To był przełomowy moment w mojej karierze. Odtąd ludzie patrzyli na mnie z większym szacunkiem. Dzieczyny plus size w tamtych czasach pozowały głównie do katalogów i reklam sklepów on-line. Nie widziało się ich w magazynach poświęconych modzie. Ta okładka naprawdę zmieniła reguły gry.

Po Vogue Italia przed Candice otworzyły sie wszystkie drzwi. Pozowała dla Harper’s Bazaar, CR Fashion Book, a w 2014 znowu pojawiła się w Vogue, tym razem w amerykańskiej edycji. Na zdjęciach była ubrana w przylegającą białą sukienkę bez rękawów. Jak wspomina: „Dziewczyny plus size myślą, że powinny nosić tylko czerń. Takie myślenie jest już przestarzałe. Ta sukienka zmieniła bardzo dużo. Była biała, obcisła, podkreśłała ramiona. Czułam się w niej świetnie. Po sesji nie zastanawiałam się długo i ją kupiłam. Buty zresztą też

Prawdziwy sukces odniosła jednak w roku 2015, pojawiając się (jako pierwsza modelka plus size w historii) w luksusowym kalendarzu Pirelli. Zdjęcia stylizowała była redaktor naczelna francuskiego Vogue Carine Roitfeld. Candice powiedziała wtedy:

Myślę, że ludzie wreszcie uwierzyli, że piękno nie ma nic wspólnego z rozmiarem ciuchów, które nosisz.

Patrząc na jej zdjęcia, trudno się z tym nie zgodzić.

 

 

You must be logged in to post a comment Login