Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – Ericka Bessette

By  | 

Nasza dzisiejsza bohaterka jest… pielęgniarką. W wolnym czasie uwielbia grać w bingo, przeglądać magazyny o modzie i czytać o najnowszych osiągnięciach medycyny. Unika rozgłosu i nie zamierza być gwiazdą. Jej kariera rozwija się jednak tak szybko, że raczej trudno jej będzie uniknąć sławy;)

Ericka przygodę z modelingiem zaczęła zaledwie półtora roku temu, a już ma na swoim koncie współpracę z najbardziej znanymi markami. O jej skromności i pracowitości krążą legendy, a ona sama nie widzi nic szczególnego w tym, że jest modelką plus size. „Tak mam krągłości i lubię je pokazywać. Nie ma w tym nic dziwnego. Szczupłych modelek nikt nie pyta o to, czy lubią pokazywać ciało. Jesteśmy modelkami i za to nam w końcu płacą.”

2

Pracujesz w trudnym biznesie. Jak to jest być modelką plus size?

Tak, to prawda – biznes plus size nie należy do najłatwiejszych. Ale to się szybko zmienia. Popatrz na Ashley Graham – dzisiaj jest prawdziwą gwiazdą:)

 

Jako modelka chcę przede wszystkim dawać przykład innym kobietom, że można kochać siebie i wyglądać dobrze niezależnie od rozmiaru. Chcę, żebyśmy wszystkie miały odwagę przeciwstawiać się kanonowi piękna narzuconemu nam przez media. Każda z nas jest inna, lubi inne rzeczy, dlaczego więc wszystkie mamy wyglądać tak samo?

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z modelingiem?

 

Zawsze byłam dziewczyną nastawioną pozytywnie do swojego ciała i nawet męczyłam wszystkie moje koleżanki, żeby przestały narzekać i zaczęły doceniać to, co mają:) To było dla mnie zupełnie naturalne, że skoro kocham swoje ciało, powinnam zacząć je pokazywać innym.

 

Moja kariera zaczęła się w … domu mojej cioci! Poprosiłam kuzynkę o zrobienie mi kilku zdjęć polaroidem i wysłałam je do agencji modelek w Nowym Jorku. To było całkiem niedawno, ale zdążyłam już pracować dla kilku największych światowych marek. Jestem z tego bardzo dumna.

 

Erickę możecie obserwować na jej Instagramie [klik].

Źródło wywiadu

You must be logged in to post a comment Login