Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – Fluvia Lacerda

By  | 

Fluvia Lacerda kiedyś była… nianią. Dzisiaj robi karierę w modelingu, głośno mówi o zakłamaniu świata mody, zapewnia że nigdy nie chciała być szczupła, jest szczęśliwą mamą i… nie ma nic przeciwko nazywaniu jej modelką plus size. 

Fluvia jest jedną z tych modelek, które bardzo szczerze oceniają branżę plus size. Mówi otwarcie o tym, że firmy odzieżowe do prezentowania ubrań dla kobiet plus zatrudniają modelki znacznie szczuplejsze, wręcz w regularnych rozmiarach (12 czy 14).

Zapytana co sądzi o etykietce ‚modelka plus size’ odpowiada: „Nie wiem, dlaczego wszyscy tak się o to wściekają. Tak, jestem modelką. Tak właśnie zarabiam na życie. Ale jednocześnie prezentuję ubrania dla kobiet, które ze względu na rozmiar jaki noszą, nie mogą ich znaleźć w standardowych sklepach. Zresztą, spójrz na mnie. Ja jestem plus size. Noszę rozmiar 18, czasem 20. I nie mam z tym żadnego problemu.”

Na pytanie, czy chciałaby schudnąć i być „standardową” modelką odpowiedziała:

Absolutnie nie chcę schudnąć. Nie postrzegam swojego rozmiaru jako ‚niestandardowego’. Nigdy też nie pomyślałam, że gdybym była szczuplejsza byłabym szczęśliwsza. Dbam o siebie, mam szczęśliwą rodzinę, jestem zdrowa. Bycie szczupłą nie dałoby mi nic, czego bym już nie miała.

Zresztą, spójrzcie na nią. Czy mogłaby wyglądać lepiej?

cytaty pochodzą z www.refinery29.com

You must be logged in to post a comment Login