Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – Lornalitz Baez

By  | 

Lornalitz nie jest topową modelką, ale jej upór i konsekwencja zaprowadziły ją na wybieg Nowojorskiego Tygodnia Mody. O karierze modelki marzyła już jako mała dziewczynka i konsekwetnie dążyła do celu – w pierwszym konkursie wystartowała jako… 12 latka. Nasza dzisiejsza modelka doskonale wie, jak to jest walczyć o swoje marzenia i się nie poddawać.

Lornalitz była jedną z trzech modelek plus size, które zamykały pokaz Ashley Nell Tipton podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. (O pierwszej projektantce mody plus size, która wygrała ostatnią edycję Project Runway przeczytacie tutaj).

Wszyscy mówią o Tobie, że jesteś największą sportsmenką wśród modelek plus. 

Uwielbiam ćwiczyć! 6 lat temu odkryłam kickboxing i to jest teraz moja największa pasja. Nic mnie tak nie odstresowuje jak porządne skopanie worka:) Ćwiczę też z trenerem personalnym dwa razy w tygodniu. Jestem żywym dowodem na to, że krągłe dziewczyny też mogą być zdrowe i wysportowane.

Jak dbasz o urodę?

Mam woje sekrety, ale nie będę ich wszystkich zdradzać. Powiem tylko, że uwielbiam swoje włosy i bardzo o nie dbam. Polecam każdemu maseczkę ze zgniecionego widelcem awokado i oliwy z oliwek – wystarczy nałożyć ją na włosy raz w tygodniu, żeby zobaczyć efekt.

Czy na przestrzeni ostatnich lat coś się zmieniło w modelingu plus size?

Pewnie! Jeszcze kilka lat temu, to było nie do pomyślenia, żeby modelki plus size chodziły po wybiegu podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody! A teraz, spójrz na mnie. Byłam jedną z nich!

Jesteś modelką plus size, pozujesz do zdjęć, chodzisz po wybiegach. Zawsze akceptowałaś swoje ciało?

Zaczynałam karierę jako 17-letnia dziewczyna, która nie dość, że była latynoską to jeszcze była większa niż jej rówieśniczki. To nie było łatwe doświadczenie.

Zawsze słyszałam, że moje krągłe ciało nigdy nie zostanie zaakceptowane przez branżę mody i że powinnam schudnąć, jeśli chcę zrobić „prawdziwą” karierę. Z biegiem czasu zrozumiałam jednak, że Bóg dał mi piękne, krągłe ciało. I że powinnam o nie dbać i być z niego dumna. Wtedy pokochałam siebie.

Poznajcie latynoską piękność plus size, Lornalitz Baez:

 

 

źródło

You must be logged in to post a comment Login