Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – Sophie Sheppard promuje kobiecą solidarność

By  | 

Sophie Sheppard to 26-letnia autralijska modelka, która głośno mówi o tym, że branża modowa potrzebuje więcej modelek w dużych rozmiarach. Wspólnie z kilkoma koleżankami powołała do życia projekt #WomanKIND, który ma nauczyć kobiety samoakceptacji i udowodnić, że siła tkwi w różnorodności.

#WomanKIND to seria krótkich filmów, w kórych kobiety opowiadają o tym, jak postrzegają swoje ciała, jakie trudności pokonały w drodze do samoakceptacji i jak wykorzystały złe doświadczenia, żeby stać się silniejsze. Jak mówi Sophie: „Każda większa dziewczyna doświadczyła w swoim życiu prześladowania lub nękania ze względu na swój rozmiar. My chcemy pokazać, że kobiety są różne. Ich ciała też są różne. I to jest piękne”.

Projekt ma jeszcze jeden cel – ma promować kobiecą solidarność i zachęcą kobiety, do wzajemnego wspierania się.

Chcemy, żeby kobiety były dla siebie miłe. Żeby wspierały się nawzajem. Niestety często to właśnie kobiety sprawiają innym kobietom najwięcej cierpienia.

Modelka nosi rozmiar 16 i głośno mówi, że świat mody potrzebuje więcej modelek w dużych rozmiarach: „Kobiety chcą otworzyć magazyn i zobaczyć modelkę w swoim rozmiarze”.

Tutaj możecie zobaczyć, jak Sophie prezentuje się na żywo:

Sophie pozowała dla Vogue Italia, została twarzą marki 17 Sundays, o której już pisałyśmy (tutaj). Nie boi się pokazywać fałdek, wystającego brzucha i celulitu.

Nie ma nic złego w byciu większą dziewczyną. Nie ma też nic złego w byciu chudzielcem. Po prostu nie ma nic złego w byciu sobą. Życie to coś więcej niż głupi rozmiar na mojej sukience.

źródło cytatów i zdjęć: popsugar.com, people.com

www.facebook.com/ProjectWomanKIND

You must be logged in to post a comment Login