Ciało

Sobotnia kawa z modelką plus size – wywiad z Wiktorią Olejniczak

By  | 

Wiktoria przed obiektywem stanęła niedawno a już zdążyła zostać twarzą znanej marki ubrań plus size. I nic dziwnego – jest przepiękna a przy tym niezwykle skromna. Dzisiaj rozmawiamy z nią o karierze, marzeniach i … grach oraz o tym, że nad samoakceptacją trzeba czasem trochę popracować.

Poznajcie Wiktorię Olejniczak.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z modelingiem?

Moja przygoda z modelingiem zaczęła się dzięki polskiej marce 20inLove, przez którą zostałam zaproszona na sesję testową. Nie byłam za bardzo przekonana, ale szukałam pracy i stwierdziłam, że nic nie szkodzi mi spróbować.

lato 3

fot. dzięki uprzejmości Wiktorii

Czy zawsze chciałaś być modelką?

Tak się składa, że chciałam być projektantką mody. Zawsze byłam bardzo nieśmiała, nie czułam się dobrze w swoim ciele. Nigdy nie sądziłam, że zostanę modelką!

fot. dzięki uprzejmości Wiktorii

fot. dzięki uprzejmości Wiktorii

Pamiętasz swoje pierwsze zlecenie? 

Oczywiście! Pracowałam wtedy ze świetną ekipą i to między innymi dzięki niej mam bardzo dobre wspomnienia.

lato 2a

fot. dzięki uprzejmości Wiktorii

Co czułaś, kiedy pierwszy raz stanęłaś przed obiektywem?

Na początku czułam się niepewnie, ale dzięki bardzo miłej, pełnej energii pani fotograf szybko się rozluźniłam i sesja przerodziła się w świetną zabawę. :)

Czy wzorujesz się na jakiejś modelce? Kto jest dla Ciebie autorytetem?

Raczej na nikim się nie wzoruję. Mam swoje ulubione modelki, blogerki plus size, takie jak: Ashley Graham, Loey Lane, Sarah Rae Vargas czy Ewa Zakrzewska. To niesamowite kobiety. Inspirują mnie i to one pomogły mi w akceptowaniu i kochaniu siebie. :)

 

Dziewczyny… Szkoda życia na chowanie się, kompleksy, strach przed oceną innych. Żyjemy tu i teraz, nikt nam nie odda czasu straconego na to, „co chciałybyśmy, ale się boimy”. A więc, bądź sobą, rób to co chcesz robić i POZWÓL SOBIE BYĆ SZCZĘŚLIWĄ!

 

Wspomniałaś, że nie zawsze lubiłaś swoje ciało.  

Nadwagę miałam od kiedy pamiętam. Próbowałam z tym walczyć, odchudzałam się milion razy… Niestety efekty utrzymywały się do roku i waga wracała. Nie lubiłam swojego ciała.

Jak zatem nauczyłaś się kochać siebie?

Nauczyłam się akceptować to, jak wyglądam przede wszystkim dzięki dwóm amerykańskim youtuberkom, o których wspomniałam wcześniej.

1

fot. dzięki uprzejmości Wiktorii

Poczułam się lepiej sama ze sobą, kiedy zobaczyłam ich filmiki na temat akceptacji swojego ciała (ang. body positivity).

 

Bardzo pomogły mi osoby z polskiego środowiska plus size. I skorzystam z okazji, żebym im wszystkim bardzo serdecznie podziękować:)

 

Teraz czuję się ze sobą znacznie lepiej. Nie ukrywam jednak, że najważniejsze jest dla mnie zdrowie i to, żeby czuć się dobrze.

Co sądzisz o określeniu „plus size”?

Podoba mi się. Nie jest pejoratywne. Lubię być nazywana w ten sposób :)

Czy czujesz, że jako modelka plus size masz wpływ na życie innych kobiet? Jesteś najlepszym przykładem na to, że można kochać swoje ciało i wyglądać pięknie niezależnie od rozmiaru.

Myślę, że tak. Ale nie spoczywam na laurach, przede mną jeszcze wiele pracy :) To, co dotychczas osiągnęłam to dopiero początek. Wiem, że można pomagać w ten sposób innym kobietom ponieważ mi samej w ten sposób pomogły inne modelki plus size.

sesja_DSC8123_min

fot. dzięki uprzejmości Wiktorii

Którą część swojego ciała uważasz za najbardziej seksowną?

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ale wiele osób mi powtarza, że mam ładne oczy. Pozwolę sobie zatem stwierdzić, że mam seksowne spojrzenie. :) Bardzo też lubię swoje piersi.

PlusMeProject.jpg2

Sesja zrealizowana przez Plus Me Project

Jak określiłabyś swój styl ubierania się?

Prosty, odrobinę seksowny. Lubię ubierać się kobieco – wbrew zasadom noszę obcisłe rzeczy. :)

Czy masz jakiś sprawdzony sposób, żeby nawet w kiepski dzień poczuć się piękna?

W takie dni lubię poświęcić sobie 100% czasu. SPA od rana do wieczora, perfekcyjny makijaż, seksowna stylizacja i nawet nie muszę nigdzie wychodzić by poczuć się piękna. Robię to dla siebie. :)

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Uwielbiam śpiewać, robię to wszędzie. Nawet w pracy – koleżanki się ze mnie śmieją bo tego kompletnie nie kontroluję!

Próbowałam swoich sił na youtube, ale nie znajduję na to niestety za dużo czasu. Zapraszam na swój kanał [link].

Moim drugim hobby są gry komputerowe. Potrafię grać od rana do nocy:) A ostatnio zaczęłam się interesować wizażem i teraz staram się opanować wykonywanie makijażu do perfekcji.

Co powiedziałabyś dziewczynom i kobietom, które nie akceptują swojego ciała?

Dziewczyny… Szkoda życia na chowanie się, kompleksy, strach przed oceną innych. Żyjemy tu i teraz, nikt nam nie odda czasu straconego na to, „co chciałybyśmy, ale się boimy”. Jesteście wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Nawet jeśli ktoś pomyśli lub powie coś przykrego, albo spojrzy w nie taki sposób jakbyście chciały, to co z tego? Co z tego, że osoba, która jest dla Ciebie kimś obcym pomyśli coś niefajnego na Twój temat? Bądź sobą, rób to co chcesz robić i POZWÓL SOBIE BYĆ SZCZĘŚLIWĄ. :)

Sesja zrealizowana przez Plus Me Project

Sesja zrealizowana przez Plus Me Project


rozmawiała Kasia Cena-Pietrak

2 Comments

  1. Ewa Zakrzewska

    12 marca 2016 at 12:02

    Świetny wywiad Wiktorio! Wróżę Ci wiele sukcesów na różnych płaszczyznach. Jesteś skromna, przemiła, zaangażowana w to co robisz i podejmujesz dobre decyzje. Wspaniały przykład dla dziewczyn. 😘

  2. Wiktoria

    13 marca 2016 at 22:29

    Dziękuję Ewa :*

You must be logged in to post a comment Login