Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 579

URODA

W poszukiwaniu ideału: 5 domowych peelingów, które warto wypróbować

By  | 

Gdybyśmy miały wymienić kosmetyk, bez którego trudno nam żyć, na pewno byłby to właśnie peeling. Regularnie stosowany dwa razy w tygodniu, połączony z masażem ciała potrafi zdziałać cuda. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się gładka, jędrna i lepiej ukrwiona, a co za tym idzie… zdrowsza.

Największą popularnością cieszą się peelingi cukrowe lub solne (które dodatkowo pomagają pozbyć się nadmiaru wody z tkanek). W drogeriach znajdziecie całe mnóstwo różnych peelingów: z większymi lub mniejszymi drobinkami ścierającymi, cukrowych, solnych lub ze zmielonymi ziarnami kawy czy pestkami. Pachnących intensywnie i nie pachnących wcale.

Ale peeling z powodzeniem możecie też zrobić same w domu. To naprawdę banalnie proste, wystarczy pamiętać o tym, żeby dobrać grubość drobinek do swojej skóry. Jeśli masz wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę i problemy z naczynkami, wybierz peelingi drobnoziarniste (na bazie cukru lub zmielonych ziaren kawy), jeśli Twoja skóra nie sprawia Ci kłopotów, możesz spokojnie sięgnąć po peelingi gruboziarniste (np. na bazie soli).

Mamy dla Was kilka przepisów na domowe peelingi. Każdy z nich wypróbowałyśmy na własnej skórze:)

Spróbujcie koniecznie!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *