Ciało

Zero retuszu i makijażu. Oto kampania, na którą czekałyśmy.

By  | 

Zero retuszu. Zero makijażu. Wystające brzuchy, rozstępy, cellulit i pełne uda. I jakby tego było mało, zdjęcia przedstawiające uśmiechnięte i pewne siebie dziewczyny w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach skóry. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Własnie powstała kampania, na którą czekałyśmy!

Kiedy w zeszłym roku nosząca rozmiar 2 modelka Charli Howard odeszła z agencji, która zarzuciła jej, że jest… za gruba na modeling nikt nie zwrócił na to większej uwagi. Ot, kolejna dziewczyna została odrzucona przez branżę, która promuje nierealny do osiągnięcia ideał piękna. Charli napisała wtedy na Facebooku:

Zmuszając modelki do ciągłego chudnięcia sprawiacie, że projektanci szyją coraz mniejsze ubrania i przez to coraz więcej dziewczyn popychacie w kierunku choroby. Nie chcę być tego częścią.

Niedługo potem modelka została zatrudniona przez agencję MUSE i tam poznała blogerkę i aktywistkę Clémentine “Clem” Desseaux, z która się zaprzyjaźniła.

Tak w wielkim skrócie można opisać początki niezwykłego projektu #IamAllWoman, który ma pokazać światu jak NAPRAWDĘ wygląda kobiece ciało. Wkrótce do dziewczyn dołączyły inne modelki i blogerki, reprezentujące różne typy urody, rozmiary i kolory skóry.

fot. ALL WOMAN PROJECT

fot. ALL WOMAN PROJECT

Zdjęcia nie są retuszowane, widać na nich wystające brzuchy, szerokie biodra, pełne uda, cellulit i rozstępy. Ale przede wszystkim, widać na nich piękne i pewne siebie kobiety.

Chcemy zmusić media do tego, żeby reprezentowały WSZYSTKIE kobiety: o różnych figurach i kształtach, w różnych rozmiarach i o różnym kolorze skóry. Chcemy, żebyście przestali tresować dziewczyny mówiąc im, że muszą być wysokie, smukłe i białe, żeby mogły czuć się piękne.

 

fot. ALL WOMAN PROJECT

fot. ALL WOMAN PROJECT

Jedna z modelek biorących udział w sesji powiedziała:

Kiedy nagle znajdujesz się w jednym pokoju z dziewczynami, które nie są wysmarowane podkładem do ciała, przeraźliwe szczupłe i nienaturalnie gładkie zdajesz sobie sprawę, jak NAPRAWDĘ wygląda kobiece ciało.  Gdyby firmy zatrudniały do swoich kampanii kobiety o różnych figurach, więcej dziewczyn wiedziałoby, że kobiety i ciała są różne.

fot. ALL WOMAN PROJECT

fot. ALL WOMAN PROJECT

fot. ALL WOMAN PROJECT

fot. ALL WOMAN PROJECT

 

Zobaczcie nagranie promujące sesję:

 

źródło: Self.com

You must be logged in to post a comment Login